Henury Jamba Jamba (Angola/CZ)

Jamba Mulimbwe

Energetic – passionate – playful

Bakalár umění Fine Art Experimental Media

Jamba se od roku 1999 věnuje umění, jako je divadlo a tanec. Svou cestu začíná v malém komunitním divadlu Elumbu z Luandy. V roce 2001 se přestěhoval do Prahy, aby studoval a rozvíjel své umělecké schopnosti. Začal se účastnit světově proslulých filmů spolu s Paulem Walkerem či Vinem Dieselem. Brzy začal učit Kizombu, Sembu, Afrohouse a Salsu. Od té doby spolupracoval také s různými tanečními skupinami jako BaToCu, Afrika Ballet Company a Tradicion Dance Group.

V roce 2010 získal Jamba mezinárodní uznání a začal cestovat po celém světě jako taneční lector, umělec, animator, choreograf a moderator.

V roce 2011 zahájil umělecký project Balumuka (Prague Kizomba festival a Balumuka Summer Tropical Beats), který je věnován angolské a africké kultuře jako celku. Zahrnuje nejen tanec, ale I hudbu, kino, zvyky, módu, kuchyni a historii. Nyní je již Prague Kizomba Festival Balumuka největším proslulým angolským festivalem v Evropě, se čtyřdenním programem workshopopů, večírků, filmových projekcí, živé hudby a hudebních lekcí, debat ohledně afrcké kultury a dějin, také modních přehlídek.

ZPĚT