Leon El Rumbero (CZ)

Leon se narodil jako syn české maminky a otce pocházejícího z Demokratické republiky Kongo. Není divu, že ho jeho kořeny přivedly k studiu salsy, afrokubánského folkloru a rumby, kde je kulturní vliv Konga nepopíratelný.

Byl jedním z prvních členů taneční skupiny Tradición, Od roku 2004 pravidelně vystupuje na mezinárodních festivalech mimo jiné v České republice, Slovensku, Bulharsku, Rakousku ,Polsku a Madarsku. Vyučoval a vystupoval  na mnoha mezinárodních festivalech. V roce 2007 studoval na Kubě Afrokubánský folklor a kubánskou Rumbu. Učil se  a spolupracoval u velkých tanečních mistrů. V letech 2010-2012 působil na Slovenskou jako lektor Kubánské Salsy a Afrokubánského folkloru ve spolupráci s taneční školou Salsa by Norika. V letech 2011 a 2012 byl též lektorem na mezinárodním festivalu Salsa Vitamina.Od ledna 2013 začal vyučovat v Praze kurzy Kubánské Salsy a jiné tradiční Kubánské taneční styly, jako Afrokubánský folklor, Rumba, Son a Cha cha chá. Spolu se Saškou Sedlákovou založil taneční školu Salsa cubana con Leon, která se stala jednou z nejnavštěvovanějších tanečních škol šířících kubánskou kulturu v Čechách.
Se Saškou zorganizovali již 2 krát úspěšný mezinárodní festival The 1st Cubano Prague Festival, jehož účastníky byly hvězdy světové latino scény. Leon též je též v úzké spolupráci s tanečními školy Torres Academy dance v Polsku  s taneční školou Salsa Diabolica z Maďarska. Afrokubánská hudba a tanec jsou pro Leona životní cestou a s radostí a respektem svým studentům i publiku předává své vědomosti a pozitivní energii.

Mottem Leona, které vystihuje jeho taneční projev a přístup k výuce je:
„CIT, VÁŠEŇ, SMÍCH A ĎÁBELSKÝ TEMPERAMENT”

ZPĚT