Riccardo Racenati & Klaudia Perdek (Italy/Poland)

Riccardo Recanati původem z Itálie, žijící ve Vratislavi, je vedoucí týmu “Universo Salsero Dance Company”, který byl založen v roce 2006. Muzikant a sportovec tělem i duší od útlého věku, začal se svými formacemi na univerzitě. Učil se od nejlepších lektorů světa všechny hlavní větve a styly Salsy, Bachaty a dalších Karibských tanců. Později rozšířil svůj zájem také na odlišné typy tanců, jako je Street Dance, moderní tanec a Jazz.

S výukou Salsy a Bacahty začal v roce 2004 v Polsku a později také v Itálii. Od roku 2008 působí na různých workshopech i vystoupeních na mezinárodních festivalech po celé Evropě. Jeho neodolatelné Italské charisma, skvělá technika, kreativita a vášeň pro téměř jakýkoliv tanec, dělá jeho vystoupení velice originální a také unikátní.

Klaudia Perdek  je Riccardova nová taneční partnerka z Polska, která začala svou cestu za tancem v 8 letech, studováním Jazzu a Cheerleadingu. Dva roky na to se také začala věnovat sólové Salse, ale rozšířila velice rychle svou působnost také na IDO (International Dance Organization) soutěže, kde také získala zlatou a stříbrnou medaili v národní sekci a finále celosvětového poháru.

Její taneční kariéra ji dávala stále novou energii a motivaci se zlepšovat, a v roce 2013 začala vystupovat s tanečním Salsa duem v polské televizní show “Mam talent” a “Got to dance”.

V Září 2016 se potkala s Riccardem, který ji začal vyučovat párový tanec a tak se také rychle zamilovala do Bachaty.

Riccardo a Klaudia jsou nová vlna taneční latinské komunity v Polsku. Riccardovi zkušenosti spolu s Klaudiinou motivací, vytvořil mix takového rozměru, který se stal nepřehlédnutelným a velice dobře přijat na celosvětovém poli. Za necelý rok vystoupili již v 9 zemích, vyhráli kvalifikaci v Bulharsku na „World Latin Dance Cup“ v Miami, kde se dostali do semifinále. V Miláně na Bachata Fusion competition se kvalifikovali na světové finále Salamanca.

ZPĚT